بسم الله الرحمن الرحیم

. یک رومه اصلاح طلب نیز در روزهای گذشته مدعی شده بود که نباید با حادثه تروریستی زاهدان برخورد احساسی کنیم!

به نقل از مشرق نیوز

جواب مدیر وبلاگ :

باید به ایشان گفت پس بیاییم و هماننده برجام با ایشان مذاکره کنیم که ای وای چرا چندین پاسدار بی گناه ما را شهید کردید و اگر میشود کوتاه بیایید و قول بدهید دیگر اینکار را تکرار [ تَــــکرار ] نکنید !!!!! اینطور خوب است ؟ تا آخر دست برجام را پاره کنند ؟ این بندگان خدا فکر کنم دیوانه اند ، احساسی برخورد نکردنشان را در فتنه 88 و 78 دیدیم که چطور احساسی مقابل نظام قرار گرفتند و آنوقت طوری سخن میگویند انگار نه فتنه ای در کار بوده و نه برجامی .

** اگر به FATF نپیوندیم، ارزش پول ملی کاهش می‌یابد!

رومه شرق در گزارشی با عنوان خطر لغو کانال مالی» نوشت:

اگر به FATF نپیوندیم علاوه بر اینکه احتمال ایجاد بروز مشکل برای تداوم فعالیت کانال مالی اتحادیه اروپا به وجود خواهد آمد، ریسک سرمایه گذاری در ایران بالا رفته و مسیر سرمایه در کشور محدود می‌شود. با کاهش ارزش ریال در برابر دلار، نرخ تورم افزایش می‌یابد. در شرایطی که امکان تعامل با کشورها از مسیرهای قانونی را نداریم، برای دورزدن تحریم‌ها باید از مسیرهای غیرشفاف حرکت کنیم که احتمال بروز تخلف و رانت را تشدید می‌کند…نپیوستن ایران به FATF می‌تواند به مفهوم پیوستن ایران به لیست سیاه مالی باشد».

این رومه اصلاح طلب در ادامه نوشت:

با توجه به گفت و گوها و مذاکراتی که در زمینه‌های گوناگون مثل کانال مالی با اروپا انجام شده است، اگر مجدداً به لیست سیاه بپیوندیم، بحث کانال مالی بی فایده می‌شود».

همان طیفی که در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ مدعی شده بود که با روی کارآمدن رئیسی و قالیباف، دلار ۵,۰۰۰ تومان می‌شود، پس از آنکه با بی تدبیری، دلار را تا آستانه ۱۹ هزارتومان افزایش دادند و علیرغم تبلیغات فراوان نتوانستند آن را به زیر ۱۰ هزارتومان کاهش دهند، حالا مدعی هستند که بدون FATF ارزش پول ملی کاهش می‌یابد!

حامیان FATF هیچ دلیل کارشناسی و فنی برای توجیه پیوستن به این سازمان بین دولتی ندارند، به همین دلیل از ترفندهای نخ نمای انتخاباتی استفاده می‌کنند.

ایجاد دوگانه دروغین FATF -معیشت» در حالی است که مردم به چشم خود نتیجه دوگانه دروغین هسته ای-معیشت» را می‌بینند. قرار بود با برجام، دلار ۱۰۰۰ و ۵۰۰ تومان شود و چنان رونقی ایجاد شود که مردم دیگر هیچ نیازی به یارانه نداشته باشند!

رومه کیهان» در گفت و شنود خود نوشت:

گفت: چه خبر؟

گفتم: یکی از سایت‌های مدعی اصلاحات نوشته است مخالفان FATF از شفافیت می‌ترسند!

گفت: ولی FATF قرار است تمامی روابط تجاری و تراکنش‌های مالی و اقتصادی که در ایران صورت می‌پذیرد را در اختیار کشورهای غربی قرار بدهد. یعنی اصلاح‌طلبان از افشای اسرار اقتصادی کشورمان برای دشمنان نمی‌ترسند؟! آن‌هم در بحبوحه جنگ اقتصادی؟!

گفتم: آنها از سامانه حقوق مدیران می‌ترسند که دولت از مدت‌ها قبل قرار بود راه‌اندازی کند تا مردم از میزان حقوق و درآمدهای آنها با خبر شوند ولی تاکنون انجام نداده است!

گفت: از افشای اسرار نظام برای دشمن استقبال می‌کنند ولی از شفافیت میزان حقوق و دریافتی خودشان برای مردم وحشت دارند! چرا برعکس حرف می‌زنند؟!

گفتم: یارو لیوانی را وارونه روی میز رستوران بود برداشت و دستی روی آن کشید و با عصبانیت به مدیر رستوران گفت؛ اینکه سر ندارد! و دستی هم به زیر لیوان زد و گفت؛ تهش هم که سوراخ است!

به نقل از مشرق نیوز

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها